‚Vyřizování účtů na pracovišti.‘ Muž z prefektury v Paříži ubodal čtyři lidi, policisté ho zastřelili

Muž zabil nožem na policejní prefektuře v centru Paříže čtyři policisty, konkrétně tři muže a jednu ženu. Sám přišel o život, informují s odvoláním na policejní odbory francouzská média. Podle úřadů souvisel útok s vyřizováním účtů na pracovišti. Přímo na místo neštěstí přijel prezident Emmanuel Macron i premiér Édouard Philippe.

Paříž (Aktualizováno: 18:32 3. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník s nožem zabil na policejní stanici v Paříži čtyři lidi | Zdroj: Reuters

Pravděpodobný pachatel byl dlouholetým administrativním zaměstnancem prefektury, napsal server BFM TVTento muž pracoval na IT oddělení. Nikdy neměl problémy s chováním a nikdy na sebe neupozornil,“ uvedl pak ministr vnitra Christophe Castaner.

Podle mluvčího policejních odborů Christopha Crépina nešlo o teroristický čin, ale o vyřizování účtů na pracovišti.

Starostka francouzské metropole Anne Hidalgová na twitteru napsala, že „bilance útoku je tragická a několik policistů přišlo o život.“

Paris pleure les siens cet après-midi après cette effroyable attaque survenue à la @Préfecture de Police. Le bilan est lourd, plusieurs policiers ont perdu la vie. En mon nom et celui des Parisiens, mes premières pensées vont aux familles des victimes et à leurs proches.

14:42 – 03. 10. 2019

510 1091

Incident se podle médií stal kolem 13.00. Pachatel zaútočil keramickým nožem nejdřív na kolegy v prvním patře. Potom napadl další zaměstnance na schodišti. Před budovou prefektury ho pak zastřelil jeden z přítomných policistů.

Okolí prefektury, která se nachází naproti chrámu Notre-Dame na ostrově Île de la Cité, policisté uzavřeli, stejně jako blízkou stanici metra Cité.

Už také prohledali bydliště útočníka. Oběti útoku uctili minutou ticha poslanci v Národním shromáždění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme