Francie připravuje svá zdravotnická zařízení na přijímání pacientů s ebolou

Francie zahajuje osmidenní zkoušku připravenosti specializovaných zdravotních center pro pacienty s ebolou. Ministryně zdravotnictví Marisol Tourraineová přistoupila k tomuto kroku po stížnostech zdravotnického personálu, který protestoval proti nedostatečné informovanosti v souvislosti s nebezpečným virem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři na francouzských letištích kontrolují pasažéry přilétající přímou linkou z Konakry v Guineji | Zdroj: Reuters

Dvanáct zdravotních center - dvě v Paříži, v Marseille, Štrasburku, Rennes a dalších francouzských městech čeká test připravenosti na přijímání pacientů, u nichž se přítomnost viru ebola potvrdila, nebo existuje podezření z možné nákazy.

Lékařský personál, zejména zdravotní sestry, viní vládu z toho, že situaci podcenila a nevydala nařízení, jak obecně v případě nákazy virem ebola postupovat.

Od soboty lékaři na francouzských letištích kontrolují pasažéry přilétající přímou linkou z Konakry v Guineji. Letušky a někteří piloti volají po dočasném zastavení letů do těch afrických zemí, které jsou ebolou nejvíce postiženy. I veřejnost se možného zavlečení viru eboly na francouzské území obává.

„Myslím, že existuje důvod ke znepokojení. Úlohou státu je postarat se o to, aby se třeba pravidelnými kontrolami na letištích zabránilo dalšímu šíření viru ebola a izolovat ty, kteří jsou kontaminováni,“ soudí jedna z Pařížanek.

Francie nicméně na svém území zatím nezaznamenala žádný případ nakažení virem eboly.

Ebola ve světě | Foto: Český rozhlas

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme