Francie přivítala propuštěné novináře

Oba francouzští novináři, držení 4 měsíce v iráckém zajetí, se vrátili domů. Letadlo s Georgem Malbrunotem z deníku Le Figaro a reportérem rozhlasu RFI Christianem Chesnotem přistálo na vojenském letišti u Paříže. Přivítat je osobně přišli i prezident Jacques Chirac a premiér Jean-Pierre Raffarin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesení novináři | Zdroj: ČTK

Ten odpoledne prohlásil, že únosci si nekladli žádné podmínky a francouzská vláda za rukojmí nezaplatila výkupné.

Po čtyřech měsících v zajetí novináře doma čekalo bouřlivé přijetí. Prezident Jacques Chirac přerušil dovolenou v Maroku a osobně je přivítal na vojenském letišti u Paříže. Informace o okolnostech propuštění obou novinářů jsou ale zatím kusé.

Po krátkém setkání s rodinami navrátilci krátce hovořili na letištní ploše s kolegy žurnalisty. Chesnot uvedl, že únosci s nimi zacházeli relativně dobře. S Malbrunotem se nicméně shodli, že šlo o velmi "obtížnou zkušenost".

Skupina Islámská armáda v Iráku, která je unesla, nejprve požadovala, aby Francie zrušila zákon zakazující nošení muslimských šátků ve školách. Poté, co v září zákon vstoupil v platnost, nepřišla skupina dalšími požadavky.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme