Ve Francii zemřel při blokádě žlutých vest řidič, je již desátou nepřímou obětí protestů

Ve Francii zemřel v důsledku blokád takzvaného hnutí žlutých vest při silniční nehodě desátý člověk. Stoupenci hnutí požadujícího zlepšení životní úrovně Francouzů mají v sobotu protestovat už šestý týden v řadě.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Nantes několik protestujících zapálilo "voličské karty."

Protesty žlutých vest (ilustrační foto) | Foto: Stephane Mahe | Zdroj: Reuters

Součástí hnutí jsou silniční blokády po celé zemi, které působí někde dopravní problémy. V pátek večer narazil řidič v plné rychlosti na okraji Perpignanu do kamionu, jehož řidič vyjednával s účastníky blokády.

Francouzští policisté stávkují. Chtějí zaplatit přesčasy při protestech žlutých vest

Číst článek

Nehoda se stala kolem 23.00 hodin. Šestatřicetiletý řidič utrpěl těžká zranění, jimž podlehl. Je desátou nepřímou obětí hnutí žlutých vest.

Perpignanský prokurátor Jean-Jacques Fagni řekl, že řidič nákladního automobilu zůstal na místě a počkal na příjezd policie, zatímco lidé, kteří průjezd blokovali, utekli. U nehody zůstaly jenom dvě nebo tři ženy ve žlutých vestách, které utrpěly šok.

Sobotní protesty se očekávají hlavně ve Versailles u Paříže. Úřady počítají s tím, že by se před někdejším panovnickým zámkem mohlo sejít několik set lidí.

Na facebookové stránce věnované organizaci protestu, jsou lidé na desátou hodinu pozváni také do Paříže, a to na náměstí Opery. Očekávají se i akce mimo Paříž - v Lyonu, Toulouse, Orléansu nebo v Bretani.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme