Francouzská vláda umožní samosprávám zavést nošení roušek. Možnosti jako první využilo Lille

Francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran dal v pátek místním samosprávám možnost nařídit lokální povinné nošení roušek na veřejnosti. Toho ihned využilo vedení regionu Hauts-de-France na severu země a nařídilo zakrývání obličeje ve veřejných prostranstvích ve městě Lille. Podobně jako další části Francie se totiž tato oblast v posledních dnech potýká s nárůstem denního počtu nově nakažených, napsala agentura Reuters.

Paříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé s rouškami v ulicích Paříže

Francouzské úřady ohlásily ve čtvrtek dalších 1377 nově potvrzených případů nákazy koronavirem (ilustrační foto) | Foto: Gonzalo Fuentes | Zdroj: Reuters

Sedmidenní klouzavý průměr nově potvrzených infekcí za 24 hodin se v zemi poprvé od první půlky května dostal na hranici 1000. Úřady doufají, že lokálně přijatá opatření budou mít dostatečný účinek, aby nebylo nutné přistupovat k novému zavádění celospolečenských restrikcí, které mají zdrcující dopad na ekonomický život.

Prefekt regionu Hauts-de-France, v němž více než milionové Lille leží, nařídil nošení roušek všude tam ve městě, kde je velká koncentrace osob. Týká se to tedy například pěších zón, parků, či nábřeží. Příkaz platí nejprve na měsíc s možností prodloužení a za jeho porušení může policie uložit pokutu ve výši 135 eur (asi 3500 korun).

Francouzské úřady ohlásily ve čtvrtek dalších 1377 nově potvrzených případů nákazy koronavirem, čímž se jejich celkový počet od začátku pandemie vyšplhal na 186 573. Nárůst v zemi přitom přichází nedlouho po nástupu podobného trendu ve Španělsku, experti se proto začínají obávat možné druhé vlny pandemie v Evropě, dodává Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme