Francie se obává teroristických útoků

Francouzské úřady varovaly před možným útokem teroristů. V nebezpečí je podle nich zejména Paříž, kde už byla také přijata zvláštní bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Champs Elysées | Foto: Jan Rosenauer

Jak z metropole nad Seinou hlásí zpravodaj Radiožurnálu Jan Šmíd, francouzské úřady rozdělily cíle potenciálního teroristického útoku do tří kategorií. Ohrožena může být infrastruktura, významné památky jako Eiffelova věž nebo katedrála Notre-Dame, a terčem atentátu se mohou stát i obchodní domy, zejména před vánočními svátky.

Policie také zahájila vyšetřování aktivit Richarda Reida, který se loni v prosinci pokusil odpálit nálož na palubě letadla směřujícího z Paříže do Miami. Francouzské úřady se soustřeďují zejména na to, s kým se "muž s bombou v botě" setkal během svého pařížského pobytu a těsně předtím, než se dostal do letadla.

Francouzské tajné služby mají informace, podle nichž mohou spolupracovníci Al-Káidy operovat v muslimských organizacích soustředěných zejména na severu Paříže.

Jan Šmíd, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme