‚Kachny vyhrály.‘ Soud zamítl stížnost sousedů, kterým vadilo příliš hlasité kachní a husí štěbetání

Zvuk kachen na malé francouzské farmě u pobřeží Atlantiku byl předmětem stížnosti, kterou podali sousedé. Podle nich je hluk opeřenců nadměrný. V úterý soud ve městě Dax tento návrh zamítl, informovala agentura Reuters.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sousedé si stěžovali na hluk, který vydávaly husy a kachny. Soud jejich návrh zamítl (ilustrační foto). | Zdroj: Profimedia

Stížnost na hluk vycházející z malé kachní a husí farmy majitelky Dominique Doutheové podali sousedé, kteří se do městečka Soustons nedaleko Biarritzu přistěhovali loni v červnu z většího města. Nelíbilo se jim, že nemohou nerušeně pobývat na své zahradě a mít v noci otevřené okno v ložnici. Stěžovatelé požadovali přijetí okamžitých opatření ke snížení hluku a několik tisíc eur odškodného.

Kohout Maurice smí dál kokrhat, rozhodl soud ve Francii. Sousedé chtěli, aby se ho majitelka zbavila

Číst článek

Soudce v Dax ale rozhodl, že kachní a husí štěbetání nepřekračuje přijatelné meze. „Kachny vyhrály,“ řekla agentuře Reuters po zveřejnění soudního verdiktu 67letá Doutheová, která má farmu v Soustonsu 36 let. „Jsem velmi šťastná, protože jsem svoje kachny nechtěla vybít,“ dodala.

Stanici France 3 Doutheová řekla, že kachny skončí stejně v paštice. „Ale budu to já, která je zabije, a nikdo jiný,“ dodala.

Spor o hluk, který vydává šest desítek kachen a hus v městečku Soustons, je dalším ze série soudních bitev, v nichž se střetl svět tradičního francouzského venkova a moderní městské společnosti, upozornila agentura Reuters.

Na začátku září soud v Rochefortu rozhodl ve prospěch kohouta Maurice, jehož brzké ranní kokrhání budilo sousedy. Maurice na základě rozsudku může dál kokrhat a sousedé, kteří si na jeho majitelku stěžovali, museli zaplatit odškodné 1000 eur (25 600 korun). Také v tomto případě se lidé, kteří si na kohouta stěžovali, přistěhovali na venkov z města.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme