Francie vzpomíná na oběti teroristů. Při útocích před osmi lety zemřelo 130 lidí, symbolem se stal Bataclan

Francie si připomíná osm let od teroristických útoků v hudebním klubu Bataclan a na dalších místech Paříže. Zemřelo při nich 130 lidí a stovky dalších byly zraněny. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Od stálého zpravodaje Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květiny před hudební síní Bataclan v Paříži 13. listopadu 2022 k uctění památky obětí, které byly zabity při teroristickém útoku 13. listopadu 2015.

Květiny před hudební síní Bataclan v Paříži 13. listopadu 2022 k uctění památky obětí, které byly zabity při teroristickém útoku 13. listopadu 2015. | Foto: Lionel Urman | Zdroj: ABACAPRESS.COM

Francouzská premiérka Élisabeth Borneová si oběti připomněla v místech, kde teroristé zaútočili – pieta začala u Národního stadionu, kde se před osmi lety hrál přátelský zápas mezi Francií a Německem. Islamisté na tomto místě odpálili několik náloží.

Francouzská předsedkyně vlády potom zamířila ke kavárnám a restauracím v centru města a k hudebnímu klubu Bataclan, kde teroristé zabili 90 lidí.

Francouzský soud loni odsoudil jediného žijícího člena teroristického komanda Salaha Abdeslama. Udělil mu doživotní trest vězení bez možnosti předčasného propuštění.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme