Francie trvá na vyslání homosexuálního velvyslance do Vatikánu

Francie trvá na jmenování Laurenta Stefaniniho velvyslancem při Vatikánu. Jiného kandidáta nenavrhne. Papež ho kvůli jeho sexuální orientaci odmítá přijmout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž - Elysejský palác, sídlo francouzského prezidenta | Foto: Paris Tourist Office, Claire Pignol

Napětí kolem jmenování nového velvyslance trvá mezi Francií a Vatikánem už tři měsíce.

Francie jmenovala místo odstupujícího Bruna Jouberta dosavadního šéfa protokolu prezidentského Elysejského paláce. Podle tisku nezískal souhlas Vatikánu kvůli podezření, že je gay.

Papež František přitom několikrát připustil určitý pokrok v přístupu církve k uznání některých práv homosexuálům. Avšak jmenování gaye mezi velvyslance ve Vatikánu by údajně představovalo příliš silný politický vzkaz křesťanským obcím.

Přehrát

00:00 / 00:00

Francie nenavrhne jiného velvyslance ve Vatikánu než Laurenta Stefaniniho. Více od zpravodaje Jana Šmída

Podle posledních informací Francie odmítla jmenovat někoho jiného. Ještě před týdnem se mluvilo o třech až čtyřech kandidátech. Teď Elysejský palác změnil postoj a prohlásil, že Francie nikoho jiného nenavrhne.

55letý Laurent Stefanini už jednou ve Vatikánu působil. A sice na místě vrchního rady v letech 2000 až 2005. Jeho působení bylo hodnoceno výborně.

Poté se vrátil do Francie, kde působil na ministerstvu zahraničí a později se také stal jedním z nejbližších spolupracovníků Francoise Hollanda.

Svou homosexuální orientaci nikdy neskrýval, ale zároveň ji nikdy nedával ostentativně najevo.

Jan Šmíd, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme