Úplný zákaz smartphonů ve školách. Francouzští poslanci schválili detoxikační zákon

Francouzští školáci si budou muset od září nechat mobily v taškách. Zákaz vytahování telefonů i o přestávkách schválili francouzští poslanci. Podle britského Guardianu má takzvaný detoxikační zákon snížit závislost na smartphonech u dětí. Opatření se bude týkat žáků mladších patnácti let. Zákaz používat mobily při vyučování platí ve Francii osm let.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí lidé se smartphony (ilustrační foto) | Zdroj: pxhere.com

Rozšíření zákazu sliboval prezident Emmanuel Macron už ve své předvolební kampani. Poslanci Macronova hnutí ve sněmovně argumentovali tím, že by děti měly mít hlavně právo odpojit se od tlaku moderních technologií.

Opoziční poslanci v debatě upozornili na to, že učitelé potřebují taky donucovací prostředky, jak zákaz vymáhat. Francouzské ministerstvo školství to zatím nevysvětlilo. Podle úředních odhadů má ve Francii mobil víc než 90 procent mladých mezi 12 a 17 lety.

Podle původního návrhu měli jít příkladem i učitelé a další školští pracovníci a měli se mobilů ve škole vzdát taky. Francouzský ministr školství Jean-Michel Blanquer to ale odmítl.

Ondřej Elbel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme