Francie upřesnila návrhy sankcí pro ženy, který by nosily burku

Za nošení burky nebo nikábu na veřejnosti by ve Francii mohla hrozit pokuta od 150 do patnácti tisíc eur. Alespoň podle dnešního vydání francouzského listu Le Figaro, který zveřejnil vládní návrh zákona. Ten bude v létě posuzovat ještě francouzský parlament, ale vzhledem k rozložení sil norma ve Francii zřejmě projde.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena v burce (ilustrační foto)

Žena v burce (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Zákon také klasifikuje nový delikt. Pokud by někdo nutil někoho zahalit si tvář kvůli svému pohlaví, čekal by ho rok vězení a sankce 15 000 eur. Je to součást pasáže v trestním zákoníku, která se týká porušování lidské důstojnosti.

Podobně jako v Belgii se v nemluví u burce či nikábu, ale o oděvu, který zahaluje tvář. Normu má projednat v červenci francouzské Národní shromáždění. V platnost by mohla vstoupit půl roku poté. Pokud to umožní Státní rada, která se tímto typem zákona také musí zabývat.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme