Ve Francii kvůli atentátu na Charlie Hebdo obžalovali 14 lidí, deset z nich je ve vazbě

Čtyři roky po teroristických útocích na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo a obchod s košer potravinami na východě Paříže usedne na lavici obžalovaných čtrnáct lidí podezřelých z podílu na atentátech. Vyšetřující soudce v pátek nařídil konání procesu, informovala s odvoláním na své zdroje z justice agentura AFP. Kdy soud začne, není zatím jasné.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teroristický útok na redakci satirického týdeníku stál na počátku bezprecedentní série atentátů na francouzském území, které si vyžádaly podle agentury AFP 251 obětí. | Zdroj: Reuters

Čtrnáct obžalovaných čelí podezření, že logisticky podporovali bratry Chérifa a Saida Kouachiovy, kteří zabili 7. ledna 2015 dvanáct lidí při útoku na redakci časopisu Charlie Hebdo, a Amédyho Coulibalyho, který v následujících dvou dnech zavraždil policistku a čtyři rukojmí v obchodě s košer potravinami ve východní části francouzské metropole. Kouachiové i Coulibaly byli zabiti.

Tři roky po teroristickém útoku na satirický časopis: redakce Charlie Hebdo teď připomíná pevnost

Číst článek

251 obětí

Deset ze čtrnácti obžalovaných je nyní ve vazbě, jeden v domácím vězení. Na tři osoby byl vydán zatykač. Dva muži, po kterých se pátrá, ovšem opustili Francii již krátce před útoky z roku 2015 a odjeli na Blízký východ. Je přitom možné, že v bojích v Sýrii či Iráku oba padli.

Kdy by měl v pátek nařízený proces začít, zatím není jasné. Podle AFP nebude zřejmě zahájen dříve než v příštím roce. Teroristický útok na redakci satirického týdeníku stál na počátku bezprecedentní série atentátů na francouzském území, které si vyžádaly podle agentury AFP 251 obětí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme