Francie: Útok Izraele na Írán je stále pravděpodobnější

Preventivní izraelský útok na Írán je stále reálnější. Na toto nebezpečí upozornil šéf francouzské diplomacie Bernard Kouchner, který otevřeně připustil, že Irán s největší pravděpodobností odmítne nabídku světových mocností, aby si nechal obohacovat uran v zahraničí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Íránská islámská republika

Íránská islámská republika | Foto: Emanuel Macoun

Kouchner prohlásil, že Irán s oficiální odpovědí stále váhá, ale připustil, že neoficiálně Teherán už odpověděl a odpověd byla negativní. Šéf francouzské diplomacie dodal, že je třeba co nejrychleji usilovat o mírové řešení.

I on si uvědomuje, že mezinárodní společenství Izrael od preventivního útoku nejspíše neodradí. Kouchner který odjíždí zítra na Blízký východ připustil, že diplomatické možnosti jak přinutit Írán, aby se vzdal svého jaderného programu, jsou téměř vyčerpány.

Igor Maňour, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme