Ve Francii přibývá útoků proti řidičům veřejné dopravy, kteří žádají po cestujících nošení roušek

Ve Francii přibývá násilných útoků kvůli nenošení roušek na veřejných místech. Po celé zemi platí povinnost roušek v městské dopravě i na vnitřních veřejných místech. Slovním ale i fyzickým útokům jsou nejvíc vystaveni řidiči autobusů. Nejhorší případ se stal začátkem července na jihozápadě Francie, kde po útoku řidič zraněním podlehl.

Paříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pietní místo za zesnulého řidiče ve francouzském městě Bayonne.

Pietní místo za zesnulého řidiče ve francouzském městě Bayonne. | Foto: Hans Lucas | Zdroj: Reuters

Osmapadesátiletého řidiče Philippa Monguillota, napadli čtyři mladíci ve městě Bayonne poté, co žádal, aby si při nástupu do autobusu nejen zakoupili jízdenku, ale i nasadili roušku. Muž po vážném zranění hlavy utrpěl mozkovou smrt a později zemřel.

Přehrát

00:00 / 00:00

O útocích na řidiče natáčela v Paříži Marie Sýkorová.

Počet útoků se zvyšuje a dochází k nim prakticky po celé Francii. Hlášené případy jsou z měst Orléans, Dijon nebo z jihu marseillské oblasti.

Řidiči i řidičky ve veřejné dopravě si stěžují na časté slovní útoky ze strany cestujících. A francouzské autobusové společnosti tak žádají větší podporu ze strany státu.

„To, co se stalo v Bayonne, není banalita. Řidič musí řídit svůj autobus bez ohrožení života. Vláda bere celou záležitost velmi vážně. Jsou to ohavné a nelidské události,“ řekl krátce po útoku na Monguillota ministr vnitra Gérald Darmanin.

Marie Sýkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme