Spolupráce s cizími tajnými službami. Dva bývalí francouzští agenti jsou podezřelí z velezrady

Dva bývalí agenti francouzských tajných služeb byli předvedeni před soud kvůli podezření z velezrady, které se údajně dopustili vyzrazováním tajných informací zahraniční mocnosti. Zprávu francouzských médií v pátek potvrdila ministryně obrany Florence Parlyová. Média tvrdí, že zmíněnou mocností je Čína.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

AFP v té souvislosti s odvoláním na soudní zdroj uvedla, že už 22. prosince byly ve Francii obviněny tři osoby; dvě ze spolupráce s cizími tajnými službami a jedna z krytí trestné činnosti a velezrady. Dvě osoby jsou ve vazbě a jedna pod soudním dohledem.

Putin omilostnil ženu odsouzenou za velezradu. Poslala do Gruzie SMS o pohybu ruských vojsk

Číst článek

Také ministerstvo obrany ve čtvrteční tiskové zprávě hovořilo dohromady o třech podezřelých, kteří stanuli před soudcem.

„Ministerstvo obrany potvrzuje, že dva jeho bývalí pracovníci a manželka jednoho z nich byli předvedeni před vyšetřujícího soudce kvůli podezření ze skutků zakládajících podezření na trestné činy a přečiny velezrady, a to vyzrazením informací zahraniční mocnosti, podněcováním k trestnému činu a tajným poškozováním národní obrany,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Ministryně Parlyová v pátek ráno uvedla, že vyzrazení informací by mohlo „ohrozit bezpečnost státu“. Zadrženými muži jsou bývalí agenti rozvědky DGSE, kteří informace cizí mocnosti předávali ještě v době své aktivní služby. Zda byla dotyčnou mocností Čína, jak tvrdí některá média, ministryně potvrdit odmítla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme