Francie plánuje telefon v každé cele. Vězni by mohli 24 hodin denně volat na čtyři čísla

Francie chce zavést telefonní linky do vězeňských cel. Tamní ministerstvo spravedlnosti už proto vyhlásilo výběrové řízení. V následujících letech by tak měli mít telefony ve více než padesáti tisících francouzských cel.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Vězni budou moct telefony využívat 24 hodin denně. Soudce nebo vedení věznice přitom schválí čtyři čísla, která budou smět vězni vytáčet.

'Tady ztratíte osobnost, kterou jste měli venku.' Exkluzivní dokument z věznice Valdice

Číst článek

„Jde o normální telefony, které známe z domova s tím rozdílem, že všechny hovor jsou kontrolované a nahrávané,“ popsal v rozhovoru pro televizi BFMTV ředitel věznice ve městě Montmédy Philippe Godefroy. Francie tak chce odsouzeným umožnit rychlejší návrat do společnosti a omezit černý trh s mobilními telefony.

 V Česku můžou vězni telefonovat se svými rodinami dvacet minut denně. Hovory si hradí sami a jedna minuta volání je stojí dvě koruny.

„Vězněné osoby telefonují z automatů umístěných v prostorách věznice. Mobilní telefon patří v českých věznicích k nedovoleným předmětům. Odsouzení mají k dispozici nabité telefonní karty a na nich pět schválených telefonních čísel, na které je jim dovoleno volat,“ vysvětlila Radiožurnálu mluvčí generálního ředitelství vězeňské služby Petra Kučerová.

Například ve Španělsku mají odsouzení právo na pět hovorů týdně. V Belgii můžou vězni telefonovat denně a tamní ministerstvo spravedlnosti se už několik let snaží cely vybavit přístupem na internet.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme