Francie vyčlení další prostředky pro boj s terorismem, slíbil prezident Hollande

Francie změní systém odškodňování obětí teroristických útoků. Během pietního aktu v pařížské Invalidovně to slíbil prezident François Hollande. Zároveň dodal, že Francie na boj proti teroristům vyčlení další prostředky. Ceremoniál na památku obětí terorismu se u pařížského památníku koná už osmnáct let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident François Hollande | Foto: Reuters

Při aktu zazněla jména všech 230 obětí útoků od listopadu minulého roku. Mladá muslimka Yasmine Marzouková, která přišla během atentátu v Nice o tři rodinné příslušníky, apelovala na prezidenta Hollanda. Vyzvala ho, aby učinil vše, co je v jeho silách a Francii a její obyvatele před dalšími útoky ochránil - a to včetně muslimské komunity.

Samotný prezident pak zdůraznil, že jeho vláda bude usilovat o zlepšení všech opatřeních, které mohou útoky předpovídat, odrazovat od nich a v budoucnu jim zabránit. Kromě toho ohlásil změnu v kritizovaném systému odškodňování a pomoci obětem terorismu.

Bezpečnost a řešení migrace. Evropští lídři vytváří 'mapu důležitých témat'

Číst článek

Ve Francii začal po listopadových teroristických útocích, při kterých přišlo o život 131 lidí, platit výjimečný stav. Prezident Hollande ho chtěl následně odvolat, po útoku v jihofrancouzském Nice ale naopak došlo k jeho prodloužení.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme