Francie vyhostila egyptského radikálního duchovního

Francie vyhostila do Egypta radikálního islámského duchovního, který vybízel k násilí. Francouzská policie označila za "nebezpečnou osobu".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mešita | Foto: Comstock Images

"Nařídil jsem zatčení a okamžité vyhoštění radikálního islámského duchovního Alího Ibráhíma Súdáního do Egypta, jehož má občanství," uvedl v prohlášení ministr vnitra Brice Hortefeux.

Súdání podle francouzské policie vyzýval v mešitách na severopařížských předměstích během modliteb k boji proti Západu. Vyjadřoval opovržení proti francouzské společnosti a vybízel k násilí. Úřady jej sledovaly od roku 2008.

Ministr vnitra zároveň apeloval na ještě větší obezřetnost bezpečnostních složek při pátrání po náznacích islámského radikalismu a ubezpečil, že nebude váhat s dalším vyhošťováním nebezpečných extremistů.

Od roku 2001, kdy se USA staly terčem teroristického útoku pomocí unesených civilních letadel, vyhostily francouzské úřady ze svého území 129 islámských radikálů, z toho 29 imámů a kazatelů.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme