Francie vyhoví jen čtvrtině žádostí přistěhovalců o pobyt

Sedm tisíc nelegálních přistěhovalců dostane ve Francii povolení k pobytu. Ministr vnitra Nicolas Sarkozy tak vyhověl čtvrtině z těch, kteří o toto povolení požádali. Deportace nezákonných imigrantů mohou v zemi způsobit rozsáhlé nepokoje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy | Zdroj: ČTK

Přistěhovalci v uplynulých dnech uspořádali řadu protestních demonstrací a představitelé extrémní levice volali po legalizaci všech přistěhovalců. Sarkozy však udělil povolení k pobytu sedmi tisícům z těch, jejichž děti chodí ve Francii do školy.

O legalizaci svého pobytu požádalo více než 30.000 lidí. "Základním kritériem je ochota a snaha integrovat se do naší společnosti, kdo je tu čtyři roky a nezná ani slovo francouzsky o to rozhodně neusiluje," prohlásil Sarkozy.

Odhaduje se, že v zemi je až 400.000 nelegálních přistěhovalců, jejich deportace by mohla vyvolat další rozsáhlé nepokoje, především na předměstí velkých měst, kde tito imigranti žijí.

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme