Francie vyslala proti Islámskému státu svou největší letadlovou loď

Francouzská letadlová loď Charles de Gaulle se připojila ke spojeneckým útokům proti Islámskému státu. Z Bahrajnu připlula do Perského zálivu, kde má zůstat nejméně dva měsíce. Budou z ní startovat letouny Rafale s cílem bombardovat základny teroristů na území Iráku a Sýrie. Francouzské stíhačky dosud útočily ze základny ve Spojených arabských emirátech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší francouzská letadlová loď Charles de Gaulle

Největší francouzská letadlová loď Charles de Gaulle | Foto: U. S. Navy

Francie je spolu se Spojenými státy a Austrálií v čele koalice 32 zemí, které útočí na pozice Islámského státu.

Ministr obrany Jean-Yves LeDrian potvrdil, že letadlová loď Charles de Gaulle bude jednou z hlavních základen pro stíhačky bombardující cíle v Iráku a Sýrii. Loď doprovázejí i ponorky s nukleárním pohonem a několik fregat.

Francie zvyšuje svou vojenskou přítomnost v oblasti Perského zálivu navzdory hrozbě islámských radikálních skupin, že vojenské útoky budou potrestány odvetnými akcemi přímo na francouzském území.

Bezpečnostní složky dnes zabránily v odjezdu ze země šesti Francouzům, kteří se chtěli připojit k džihadistům.

Jan Šmíd, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme