Pořadatele diskoték ve Francii prozradil účet za energii, teď jim hrozí osm měsíců vězení a pokuta

Zakázali pořizování fotografií, vypnuli bezpečnostní zařízení a platit se smělo výhradně v hotovosti, pořadatele nelegálních diskoték v době uzávěry ve Francii však prozradila vysoká faktura za energie. Obžaloba žádá trest osm měsíců vězení a pokutu 5000 eur (zhruba 131 000 korun), napsala v pátek agentura AFP.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na večírek v paláci César upozornil barman z jiného podniku (ilustrační foto) | Zdroj: Stock Exchange

Zábavní podnik César Palace v Grenay na severu Francie patří rodině Romerových, dvacetiletý Lenny Romero u výslechu tvrdil, že pozval pár přátel a za zbytek prý může šeptanda na sociálních sítích. Policie za období od dubna do listopadu zaznamenala 22 případů zvýšeného odběru energie, podle svědků na místě bývalo na 150 lidí. Ve Francii musí být kulturní zařízení včetně diskoték kvůli epidemii koronaviru již deset měsíců zavřené.

Diskotéku vede Lennyho sestra Alyson, které hrozí šestiměsíční podmínka a která důsledně tvrdí, že o ničem nevěděla. Oba sourozenci jsou obviněni z nerespektování uzavření podniku, nelegálního zaměstnání servírek a hudebníků, ohrožení života a podvodu. Na večírek v paláci César upozornil barman z jiného podniku. Verdikt soudu padne 22. ledna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme