Francie zakáže nošení burek na všech veřejných místech

Ve Francii bude podle všeho zakázáno nosit burku. Vláda dnes rozhodla, že předloží do měsíce návrh zákona, podle kterého nebudou smět ženy na veřejných místech nosit oděv, který zcela zakrývá hlavu a tělo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena v burce (ilustrační foto)

Žena v burce (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Toto rozhodnutí oznámil v Elysejském paláci prezident Nicolas Sarkozy. Nevzal tedy v potaz záporné stanovisko státní rady. Ta před časem upozornilo, že takové opatření v podobě zákona je sporné.

Takzvanou burku nebo Nikáb nosí ve Francie podle oficiálních statistik dva tisíce muslimských žen, což není v šedesátimilionové zemi mnoho. Pro francouzskou vládu je to symbol nerespektování důstojnosti žen a hodnot francouzské republiky.

Zákon pravděpodobně obě francouzské komory schválí. Vláda v nich má většinu. Musí ho ale posoudit i státní rada, která už před měsícem formulovala své výhrady.

Jan Pokorný, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme