Záplavy vyhnaly z kempů ve Francii na 1600 lidí. Mezi evakuovanými jsou zahraniční turisté i děti

Francouzští záchranáři evakuovali převážně z kempů v jižní Francii za asistence helikoptér na 1600 lidí kvůli záplavám, jež vyvolal přívalový déšť. Podle francouzských médií to ve čtvrtek uvedlo ministerstvo vnitra.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi evakuovanými v departementech Ardèche, Drome a Gard jsou stovky dětí a mnoho zahraničních turistů. Kvůli velké vodě byla vyhlášena pohotovost v celkem šesti departementech. Téměř polovina evakuací se týká severní části departementu Gard, kde z břehů vystoupily řeky Cèze a Ardèche.

Zablokované dálnice, problémy na železnici i na letišti. Německo zasáhly silné bouře

Číst článek

Představitel místních úřadů Thierry Dousset televizní stanici BFM-TV řekl, že lidé byli evakuováni z pěti kempů.

Televize informovala, že jedním pohřešovaným člověkem je sedmdesátiletý Němec, který se v jednom z letních táborů staral o děti. Patrně se nacházel uvnitř vozu, který odnesla voda.

V obci Bagnols-sur-Cèze byly hospitalizovány čtyři německé děti kvůli podchlazení, informovala správa departmentu Gard. Místní starosta uvedl, že mezi 350 osobami, které nalezly v obci bezpečí, je nemálo nizozemských turistů.

V nouzovém přístřešku v nedaleké obci Saint-Julien-de-Peyrolas skončilo 119 německých dětí, které tábořily poblíž, napsal server Franceinfo.

Na zásahu se podílelo bezmála 70 hasičů a 120 příslušníků vojenské policie a byly nasazeny čtyři helikoptéry. Řada místních silnic zůstává neprůjezdná.

V departementu Ardèche bylo z jednoho z kempů evakuováno 184 Němců, většinou dětí. Podle úřadů se všem dostalo péče zdravotníků a většina je v pořádku. Deset z nich muselo být převezeno do nemocnic s lehčími zraněními či podchlazením.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme