Francie zatím Rusku letadlovou loď Vladivostok nedodá, kvůli bojům na Ukrajině

Francouzský prezident François Hollande pozdrží rozhodnutí o dodávce vrtulníkové lodi Mistral o několik týdnů. Důvodem jsou pokračující boje na Ukrajině a nestabilní situace na východě země. Francouzský ministr obrany Jean Yves Le Drian prohlásil, že podmínka trvalého klidu zbraní na Ukrajině zatím není splněna. Čtyři stovky ruských námořníků zatím zůstávají v přístavu St. Nazaire.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská válečná loď Mistral připravená pro Rusy v přístavu Saint Nazaire

Francouzská válečná loď Mistral připravená pro Rusy v přístavu Saint Nazaire | Zdroj: Reuters

Rozhodnutí o dalším odkladu dodávky lodi Vladivostok padlo až po debatě uvnitř vládního kabinetu.

Francouzi měli předat loď typu Mistral do konce měsíce a prezident Hollande ještě před dvěma týdny naznačil, že tento termín může být dodržen.

Nakonec ale své rozhodnutí ještě o několik týdnů odložil navzdory hrozbě ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina, že pokud Francie nedodrží kontrakt, obrátí se Rusko na mezinárodní soud.

Podle informací z Elysejského paláce čeká Hollande na uklidnění situace a navzdory námitkám ze strany spojenců je připraven podmínky pro Francii lukrativního kontraktu splnit.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme