Francie zpřísňuje bezpečnostní opatření na letištích

Francouzští piloti jsou znepokojeni nedostatečnými kontrolami na letištích a volají po zavedení skenerů po vzoru Velké Británie, které jsou schopny odhalit jakoukoliv zbraň. Paříž navíc žádá užší spolupráci mezi zeměmi Evropské unie v informování o pasažérech navazujících letů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo

letadlo | Foto: Free Stock Photos

Francouzská letiště nejsou až dosud vybavena skenery, proti nimž protestuje část ochránců lidských práv, ale která jsou pro drtivou většinu veřejnosti přijatelná kvůli zvýšení bezpečnosti leteckého provozu.

Francouzští piloti poukazují na nedostatečná opatření na letištích zejména v Paříži, která je křižovatkou mezi Západem a zeměmi třetího světa.

Francie chystá od ledna sérii opatření, mezi něž patří požadavek na výměnu informací o pasažérech v rámci navazujících letů a také rozšíření seznamu rizikových zemí ze sedmi až na třicet.

Jan Šmíd, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme