Francie zvyšuje bezpečnostní opatření a očekává pomoc zemí EU v Mali

O vývoji v Mali, kde zuří boje mezi vládními silami a islamisty, budou dnes v Bruselu jednat ministři zahraničí členských států Evropské unie. V severoafrické zemi se do bojových operací na straně režimu zapojily i francouzské jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident François Hollande seznamuje média se situací v Mali. | Zdroj: Reuters

Od řady evropských státníků zazněla na adresu Paříže jasná podpora a totéž se čeká i od dnešní schůzky. Francouzské jednotky zatím pokračují v pozemních operacích.

Prezident Hollande oznámil, že francouzské jednotky zůstanou v Mali delší čas a budou potřebovat minimálně logistickou pomoc ze strany dalších zemí Evropské unie.

Somálští islamisté dnes oznámili, že popravili zadržovaného francouzského rukojmí Dennise Alexe. Radikálními islamisty je v Alžírsku drženo asi čtyřicet zahraničních dělníků, mezi nimi Francouzi a Britové, v samotné Francii se obávají osudu dalších zadržovaných rukojmích, zvláště když Francie ještě hodlá stupňovast svou vojenskou přítomnost v Mali.

Elysejský palác oznámil zpřísnění bezpečnostních opatření, v ulicích samotné Paříže bude nasazeno dalších 800 policistů

Mimořádná schůze ministrů zahraničí zemí EU rozhodne o vyslání pomoci do Mali

Číst článek

„Teď, když tyto skupiny jednoznačně deklarovaly teroristickou hrozbu pro francouzské cíle, lze očekávat útoky v oblastech, kde má Francie své zájmy, není vyloučeno, že do rukou teroristů padne i více rukojmích a logicky musí být posílena ochrana důležitých bodů v samotné Francii,“ prohlásil ředitel francouzského zpravodajského centra Eric Denece.

Elysejský palác rovněž oznámil, že zvyšuje osobní ochranu jednotlivých ministrů francouzské vlády.

Mali | Foto: Český rozhlas

Milan Kopp, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme