Francie zvyšuje bezpečnostní opatření. Obává se teroristů

Francie zvýšila bezpečnostní pohotovost. Obává se možnosti sebevražedného pumového atentátu islámských radikálů, před kterým varovaly tajné služby. Na stupnici teroristického rizika zatím Francie vyhlásila druhý nejvyšší stupeň z celkem čtyř.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězný oblouk v Paříži

Vítězný oblouk v Paříži | Foto: Corel GALLERY

Bývalý francouzský premiér Dominique Villepin, hlavní pravicový odpůrce současné vlády, ale zveřejňování informací o teroristické hrozbě kritizoval. Přijmout opatření je podle něj nezbytné, ale vytváření paniky prý ničemu neposlouží.

Policie pátrá po sebevražedné atentátnici, která je údajně připravena k činu. Podle informací bezpečnostních složek se aktivovaly dvě sítě přívrženců islámské svaté války Džihád. Rektor pařížské mešity Dalil Boubakeur je pod ochranou policie. Údajně mu hrozí útok ze strany fundamentalistů.

Případný atentát by podle zdrojů tajných služeb mohl mířit na pařížskou dopravu, pravděpodobně metro, příměstskou železnici RER nebo letiště.

Média v této souvislosti připomínají atentáty z roku 1995 ve třech stanicích pařížského metra, které si vyžádaly 6 lidských životů a přes 100 zraněných.

Jan Pokorný, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme