Francii se potýká s nedostatkem paliv, města se topí v odpadcích

Ve Francii se řidiči celý víkend potýkali s nedostatkem pohonných hmot. Problémy jsou hlavně v Paříži a okolí a také v Bretani. Je to důsledek blokády většiny ropných rafinérií a desítek skladů pohonných hmot.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blokády rafinerií ve Francii pokračují

Blokády rafinerií ve Francii pokračují | Zdroj: ČTK

Vláda vyzývá k ukončení stávek v rafinériích. Varuje, že blokády můžou mít pro zemi vážné důsledky. Odbory zatím neříkají, jak dlouho chtějí v blokádách pokračovat.

Problémy mají v některých velkých městech i s odvážením odpadků. Například v Marseille se válí v ulicích až 10 tisíc tun odpadu, protože stávkují metaři a popeláři. Nefunguje tam ani skládka a spalovna.

Prefektura varuje před nemocemi, které se můžou začít šířit. Podobně je to v Toulouse a i v Paříži se skupina stávkujících snaží blokovat největší spalovnu odpadů v Evropě.

Do ulic se Francouzi na výzvu odborů chystají znovu příští týden. Stále brojí proti reformě důchodů, jejíž text mají schválit obě komory Parlamentu ve středu.

Igor Maňour, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme