Francii stále trápí nedostatek pohonných hmot

Ve Francii se dnes čeká na silnicích hustý provoz. Francouzi si 1. listopadu připomínají svátek Všech svatých, obdobu našich Dušiček. Po vleklých stávkách ale řidičům komplikují život vyprahlé čerpací stanice. I když v noci skončila také blokáda důležitého ropného přístavu v Marseille, do všech čerpacích stanic se dostanou pohonné hmoty zřejmě až v polovině týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tankování pohonných hmot | Foto: Fotobanka stock.xchng

Zaměstnanci strategicky důležitého terminálu Fos-Lavera jsou připraveni po 33 dnech stávky znovu nastoupit do práce. V nedalekém jihofrancouzském přípravu čeká přibližně 80 lodí s ropou a pohonnými hmotami. Tím končí několikatýdenní stávka zaměstnanců ropných terminálů a rafinérií, která komplikovala dopravu a stála Francii hodně peněz.

Vláda nedokáže úplně přesně odhadnout, kdy se situace zcela vrátí k normálu. U čerpacích stanic na
dálnicích, které jsou kvůli svátečnímu víkendu zásobovány přednostně, je pohonných hmot dostatek. Jen občas na informačních tabulích stojí, že u následující benzínové pumpy nenatankujete 98oktanový benzín.

Komplikace zatím přetrvávají v kraji Ile-de-France a na západě země.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme