Francouze kvůli stávkám čekají dopravní komplikace

Francii čeká vlna stávek pracovníků v dopravě. Jako první zahájili svůj protest už v neděli večer řidiči nákladních aut, kteří rozmístili blokády na 36 místech po celé zemi. Dva jejich odborové svazy se totiž nedohodly se svými zaměstnavateli na požadovaném zvýšení platů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blokády ve Francii | Foto: ČTK/AP

Jak uvádí spolupracovník Radiožurnálu ve Francii Zdeněk Müller, blokádami jsou převážně dotčeny průmyslové zóny a městské aglomerace, nikoli hlavní dálniční tahy. Drtivá většina zátarasů je průjezdná pro osobní dopravu a zahraniční kamiony, ale se zdržením je nutné počítat.

Obavy z blokád skladů pohonných hmot vyvolaly o víkendu zvýšený zájem Francouzů o tankování. Na některých místech v zemi byl v této souvislosti zakázán prodej benzínu a nafty do kanystrů a odběr omezen jen do výše 15 eur.

Večer by měli ve Francii začít stávkovat také dispečeři leteckého provozu a zítra chtějí práci zastavit zaměstnanci státní železnice. Kromě toho už druhý týden stávkují pracovníci francouzské veřejnoprávní televize.

Marika Táborská, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme