Francouzi si myslí, že se obraz jejich země v zahraničí zhoršil

Téměř dvě třetiny Francouzů si myslí, že se obraz jejich země v zahraničí v posledních týdnech zhoršil. Vyplývá to z průzkumu, který vyjde zítra ve francouzských médiích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moulin Rouge

Moulin Rouge | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0, Steve

Celých 71 procent Francouzů pokládá obraz země galského kohouta v zahraničí za špatný. Podle šetření francouzského Institutu pro výzkum veřejného mínění, jen dvě procenta lidí si myslí opak.

Výrazně kritičtější jsou k obrazu své země levicoví voliči. Oslovení občané vidí dvě příčiny, proč Francie nepůsobí dobře navenek. Je to situace kolem Romů a jejich vystěhovávání do Rumunska.

Francie čelí silné kritice kvůli likvidaci nelegálních romských tábořišť. V nemalé míře se na zhoršení obrazu Francie podepsalo i nedávné fotbalové fiasko a trapné tahanice kolem francouzské reprezentace.

Jan Pokorný, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme