Francouzi unesení v Jemenu byli propuštěni na svobodu

Čtyři Francouzi, kteří byli 10. září uneseni v Jemenu, jsou po dvou týdnech zajetí na svobodě. Oznámil to šéf francouzské diplomacie Philippe Douste-Blazy a zároveň poděkoval jemenským úřadům za zprostředkování jejich propuštění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tržiště v jemenském hlavním městě | Foto: infos2001.cz

Čtyři Francouzi byli uneseni v provincii Šabva, když v konvoji dalších turistů cestovali ze Saná do Adenu. Únosci rukojmí vydali jemenskému poslanci ibn Vazírovi, který v minulosti vyjednal například propuštění bývalého německého diplomata s rodinou, kteří byli v Jemenu uneseni loni.

Ten pak doprovodil Francouze na vojenskou základnu v jemenské metropoli, kde je převzali diplomaté z francouzského velvyslanectví. Všichni jsou pravděpodobně v dobrém zdravotním stavu. Zítra by se měli vrátit do země.

Zatím nejsou známky podmínky, za jakých byli unesení Francouzi propuštěni. Nejmenovaný vládní činitel však nevyloučil, že vláda ve snaze umožnit osvobození rukojmích za jejich propuštění částečně zaplatila.

Únos Francouzů je další v řadě akcí, jimiž místní obyvatelé řeší spory s vládou. Jemenci s rukojmími většinou zacházejí dobře a po určité době je propouštějí na svobodu.

Jan Šmíd, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme