Francouzi unesení v Kamerunu jsou nyní v Nigérii drženi na neznámém místě

Situace kolem francouzských rukojmích v Nigérii se komplikuje. Prezident Francois Hollande připustil, že rukojmí byli zřejmě rozděleni na dvě skupiny, ale zatím se nepodařilo vypátrat místo, kde jsou zadržováni. Opoziční pravice kritizuje vládu za to, že její ministr potvrdil falešnou informaci o jejich propuštění, kterou pak převzala světová média. Svědčí to prý o chaosu, jaký ve vládě panuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Niger

Niger | Zdroj: Reuters

Prezident Hollande potvrdil vážnost situaci s tím, že navzdory přítomnosti francouzských jednotek v nedalekém Čadu dává přednost diskrétnímu postupu ve snaze neohrozit životy rukojmích.

Ti byli převezeni z Kamerunu do Nigérie, únosci zatím nevznesli žádné požadavky za jejich propuštění. Podle informací francouzské vlády jsou rukojmí pravděpodobně asi osmdesát kilometrů od kamerunských hranic v oblasti zvané Dikwa.

Francouzské úřady úzce spolupracují s kamerunskými a nigerijskými, zprávy o propuštění byly nejprve oznámeny z nejvyšších kamerunských míst, teprve po nějakém čase je vláda oficiálně dementovala.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme