Francouzka unesená v Jemenu se po pětiměsíčním zajetí vrátila domů

Francouzka Isabelle Primeová se vrátila ze zajetí v Jemenu. Únosci ji tam drželi od letošního února. V osvobození Primeové podle sdělení Elysejského paláce hodně pomohl ománský sultán. Osvobozenou ženu přivezl vládní speciál zpět do Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Isabelle Primeovou přivítal na letišti prezident Francois Hollande

Isabelle Primeovou přivítal na letišti prezident Francois Hollande | Zdroj: Reuters

Isabelle Primeovou přivítal na vojenském letišti Villacoublay u Paříže osobně prezident Francois Hollande. Neuvedl, za jakých podmínek se podařilo ženu ze spárů únosců dostat.

Primeová řekla, že pečlivě postupovala podle rad francouzského velvyslanectví, které mělo plán, jak ji osvobodit. Během pěti měsíců zajetí prý vždy věděla, že Francie stojí za ní a že ji její krajané neopustili.

„Děkuji také všem úřadům a službám, které pomáhaly mé rodině. Také těm, kdo se o mne starali po příjezdu do Ománu. Přijela jsem tam strašně unavená. Oni mi pomohli v prvním dnu, kdy jsem byla na svobodě, abych se zase vzchopila. Děkuji tedy všem i těm, kteří jsou v pozadí a pracují pro Francii,“ prohlásila Isabell Primeová.

V Jemenu pracovala pro americkou firmu, která se zabývá řešením sociálních problémů. Na letišti působila v bílém sáčku, s baseballovou čepicí na hlavě a v černých brýlích uvolněně a šťastně. Podle televize France 24 byla posledním francouzským rukojmím, které únosci někde ve světě drželi.

Isabelle Primeová | Foto: Reuters

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme