Francouzka, zadržovaná téměř rok v Íránu, se vrací domů

Francouzská učitelka zadržovaná přes 9 měsíců v Íránu je volná. Clotildu Reissovou loni v červnu při tamních prezidentských volbách. Byla obviněna ze špionáže a ohrožování bezpečnosti Íránu. Dnes se vrací do Francie, kde ji přijme i prezident Sarkozy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská učitelka Clotilda Reissová se hájí před íránským soudem

Francouzská učitelka Clotilda Reissová se hájí před íránským soudem | Foto: AFP

Elysejský palác potvrdil, že Clotilda Reissová už je na cestě do Paříže. Skončilo pro ni tedy i domácí vězení, které ji určil soud v Tehéránu po zaplacení kauce. Advokát složil i vyměřenou pokutu 280 tisíc dolarů.

Děje se tak pár dní poté, co francouzské úřady zamítly žádost USA o vydání íránského občana Mažída Kakavandy. Paříž i Teherán ale souvislost mezi oběma případy popírají.

Média připomínají, že íránský prezident Ahmadínežád před časem prohlásil, že řešení kauzy Reissová závisí na postoji francouzských úřadů.

Jan Pokorný, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme