Francouzská policie dál pátrá po pařížském střelci. Zadržený muž nebyl pachatel

Útočník, který v Paříži vážně zranil zaměstnance deníku Libération a střílel i v centrále banky Société Générale, dál francouzské policii uniká. Zadržený muž, o němž informoval list Le Parisien, nebyl pachatel. Vyšetřovatel informaci o dopadení střelce dementoval. Policie je tak znovu tam, kde byla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neznámý útočník střílel v redakci deníku Libération | Foto: Jan Šmíd | Zdroj: Český rozhlas

Kromě střelby na fotografa a u banky útočník také přepadl řidiče automobilu a přinutil ho, aby ho zavezl na Champs Elysées. Tam se policejní stopa prozatím ztratila.

Podle informací, které přinesla francouzská média, zadržela policie útočníka v sedmém pařížském obvodu. „Což je vlastně přes řeku od místa, kde byl viděn naposled, tedy u Champs Elysées,“ přiblížil zpravodaj ČRo ve Francii Jan Šmíd.

Podle něj byla informace označená jako nepotvrzená, média se odvolávala na deník Le Parisien a agenturu Reuters, která deník citovala. Následně přišlo dementi od vyšetřovatele případu.

K útoku došlo v pondělí dopoledne. Podle fotografií je střelcem stejný člověk, který v pátek přepadl redakci zpravodajské televize BFMTV. Muž tehdy nevystřelil, jen vyhrožoval. Že se jedná o stejnou osobu jako na fotografii, potvrdil i řidič, kterého vzal útočník jako rukojmí. Motiv střelby zatím není známý.

K zadržení podezřelého skutečně došlo, ukázalo se však, že to není pachatel. „Po půl hodině, krátce před půl třetí, byl znovu propuštěn, takže policie je tam, kde byla,“ doplnil Šmíd. Podle něj se nyní ve Francii mluví o tom, že zadržených by mohlo být více.

Vyšetřovatelé zveřejnili fotografii pachatele, jak ho zachytily bezpečnostní kamery. Celkem mají k dispozici snímky ze 14 tisíc kamer. Na speciální číslo k případu také už údajně volalo čtyři sta lidí, asi sto svědectví policie prověřuje.

Postřelený fotograf se podle agenturních zpráv se probudil z umělého spánku. Jeho stav je nadále vážný, je však mimo bezprostřední ohrožení života.

Jedna z fotografií střelce, které má francouzská policie k dispozici | Foto: Reuters

Jan Šmíd, Ondřej Himmer, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme