Francouzská policie našla úkryt jednoho z útočníků v Paříži

Policisté ve Francii odhalili skrýš džihádisty Amedyho Coulibalyho. Informuje o tom francouzská rozhlasová stanice RTL. Terorista je podle policie zodpovědný za vraždu policistky a útok na židovský obchod v Paříži, kde zabil čtyři lidi a držel rukojmí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amedy Coulibaly (vlevo) a Hayet Boumddienová, které policie spojuje se zabitím policistky při střelbě v Paříži | Zdroj: ČTK

Amedy Coulibaly si podle prvních informací od stanice RTL pronajal byt jižně od Paříže - v obci Gentilly.

Vyšetřovatelé našli v úkrytu peníze v hotovosti, vlajky radikálního Islámského státu, rozbušky a několik automatických zbraní.

Police zatím stále pátrá po Coulibalyho partnerce, Hayet Boumddienová, a zjišťuje, zda byt v posledních dnech nenavštívila.

Na internetu se mezitím objevilo video, na kterém se Coulibaly otevřeně hlásí k islamistům a ohlašuje útok v košer prodejně. Zároveň vyzývá muslimy, aby se k radikálům připojili. Nahrávka musela vzniknout ještě před útoky a někdo ji poté sestříhal a umístil na internet.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme