Francouzská policie propustila pět lidí zadržených kvůli útoku v Marseille

Pět lidí zadržených v souvislosti s útokem ve francouzském městě Marseille je na svobodě. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AFP, podle které policie propustila pětici bez obvinění. Čtyři muži a jedna žena měli k útočníkovi blízko. Vyšetřovatelé ale proti nim údajně nemají dostatečné důkazy.

Marseille Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Marseille pokládají kytky na místo útoku | Zdroj: Reuters

Francouzská policie propustila také tři ze šesti podezřelých, které zadržela v úterý kvůli zřejmě nastražené bombě na západě Paříže. Ostatní tři muže pravděpodobně obviní z pokusu o spáchání teroristického činu.

Muž v Marseille ubodal dva lidi, policie jej na místě zastřelila

Číst článek

Tuniský útočník v neděli u nádraží v jihofrancouzském přístavním městě zavraždil dvě mladé dívky. Hlídkující vojáci ho na místě zastřelili. K činu se prostřednictvím své agentury Amaq přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Tuniské úřady v uplynulých dnech informovaly, že nezjistily, že by byl Hanaší jakýmkoli způsobem napojený na Islámský stát či jiné radikální islamisty.

Francouzská policejní inspekce mezitím dál vede interní vyšetřování, které by mělo ukázat, proč se policisté, kteří 29letého Hanašího několik dní před útokem zadrželi kvůli krádeži v obchodě a den před atentátem propustili, nepokusili Tunisana bez povolení k pobytu vyhostit. Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb už dříve uvedl, že muž používal sedm různých totožností.

Za poslední tři roky ve Francii zemřelo při teroristických útocích více než 230 lidí. Tzv. Islámský stát, jehož pozice v Sýrii a Iráku bombardují francouzské letouny, k útokům proti Francii vyzval své stoupence.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme