Francouzská policie zadržela 4 islámské radikály. Chystali prý útok v centru Paříže

Zvláštní francouzská protiteroristická jednotka zatkla v okolí metropole čtyři islámské radikály podezřelé z plánování teroristického útoku na Paříž. Podle televize TF1 jsou mezi nimi dva francouzští bratři tureckého původu, jeden alžírského původu, který opustil domácí vězení uložené úřady po výjimečném stavu, a jedna žena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Podezřelí jsou nyní ve vazbě. Vyšetřovatelé zatím neprozradili, jestli jejich zatčení souvisí se včerejší koordinovanou akcí belgické a francouzské policie v Bruselu.

Tři muže a jednu ženu zadržely speciální jednotky na dvou v místech – v 18. obvodu Paříže a na severu metropole ve čtvrti Saint-Denis. Našli u nich náboje do samopalů typu kalašnikov, poplašné pistole a SIM karty, které policejní analytici právě zkoumají. Prověřují i jejich počítače.

Dva zadržení už byli v minulosti odsouzeni k nepodmíněným trestům a byli i ve vězení.

Ministr vnitra Bernard Cazeneuve uvedl, že mohli být ve spojení s džihádisty bojujícími v Sýrii. Policie potvrdila, že čtveřice chystala útok přímo v centru Paříže a mohla mít i komplice.

Vyšetřovatelé zatím neoznámili, na základě jakých informací se k zadržení čtveřice rozhodli. Neupřesnili ani časový horizont, v jakém mělo k útoku dojít. Bezpečnostní opatření v oblasti se nezvýšila.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme