Francouzská policie zatkla 15letého chlapce pro podezření z plánování teroristického útoku

Francouzská policie dnes zatkla 15letého chlapce podezřelého z plánování teroristického útoku na základě pokynů, které mu francouzští islamisté na Blízkém východě dávali prostřednictvím šifrované elektronické komunikace. Jde o třetí případ zadrženého 15letého mladíka ve Francii v souvislosti s terorismem za poslední týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie | Foto: Reuters

Policie posledního z chlapců zadržela ráno na východě Paříže Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve si v této souvislosti postěžoval, že extremistická organizace Islámský stát k teroristické činnosti rekrutuje stále mladší lidi.

V pátek a v pondělí policie zatkla jiné dva 15leté mladíky. Nejméně dva z těchto tří podezřelých komunikovali s francouzským radikálem a členem Islámského státu Rachidem Kassimem, upozornila dnes agentura AFP s odvoláním na justiční zdroje.

Kassim, který z oblasti Sýrie a Iráku pravidelně internetem vyzývá k útokům ve Francii, byl údajně také v kontaktu s jednou ze členek ženského komanda, jež chtělo útočit na Lyonském nádraží. Ženy byly zadrženy minulý týden ve čtvrtek poté, co bylo v centru Paříže objeveno auto s nastraženými plynovými bombami.

Kassimem je podle francouzských médií spojován také s vraždou dvou policistů v Magnanville v červnu i s brutálním zabitím kněze v Saint-Etienne v červenci.

Premiér Manuel Valls v neděli řekl, že ve Francii je kvůli radikalizaci sledováno 15 tisíc osob.

Ve Francii po teroristickém útoku loni v listopadu v Paříži, při kterém zahynulo 130 lidí, platí výjimečný stav. Ten byl v reakci na červencový útok v Nice, který si vyžádal 85 životů, prodloužen do ledna příštího roku.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme