Francouzská policie získala od Al-Džazíry záznam vražd Meraha

Francouzská policie má videozáznam vražd pořízený střelcem Mohamedem Merahem. Získala je od katarské televize Al-Džazíra. Záběry z kamery, kterou měl toulouský střelec při činu nasazenou na krku, katarská televize obdržela od neznámé osoby. Podle vyšetřovatelů je možné, že záznam zaslal na Blízký východ bratr útočníka Abdelkader.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie hlídá skupinu žen, která se chystá jít k domu matky Mohameda Meraha | Zdroj: Reuters

Podle policie si Al-Džazíra zřejmě udělala kopii videomontáže vražd podbarvených hudbou s citacemi veršů z koránu. Záznam ale zatím neodvysílala ani se nikde neobjevil na sociálních sítích.

Policie se také snaží zjistit, kdy přesně byla obálka s USB portem podána, zda ji poslal Mohamed Merah, jeho bratr nebo někdo jiný.

Francouzské úřady se navzdory přání matce Mohammeda brání tomu, aby byl vrah pohřben ve Francii. Jeho otec ho chce pohřbít v Alžírsku. Navíc hodlá podat žalobu na Francii za jeho zabití.

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy už všechny televize, které se k videu dostanou, vyzval, aby rozhodně video s brutálními vraždami židovských dětí a vojáků nezveřejňovaly.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme