Francouzská vláda odmítá požadavky demonstrantů

Po sobotní velké mobilizaci francouzských odborů se vláda staví odmítavě k požadavkům demonstrantů. Ti protestovali hlavně proti vládnímu záměru prodloužit týdenní pracovní dobu nad 35 hodin. Odborové centrály, levice i ostatní nespokojení Francouzi, kterých vyšlo v sobotu do ulic několik set tisíc, ale nehodlají svůj boj jen tak vzdát a plánují další protesty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace ve Francii

demonstrace ve Francii | Zdroj: ČTK

Podle informací organizátorů a policie se sobotního protestního hnutí zúčastnilo 320 až 600 tisíc demonstrantů, což je dvakrát větší účast než při lednovém "stávkovém týdnu". Řady státních zaměstnanců byly totiž tentokrát posíleny o pracovníky v soukromém sektoru. Vláda však význam sobotního protestu banalizuje a podotýká, že hlavní část demonstrantů tvořili zaměstnanci státních služeb.

Za sebejistotou, kterou francouzská vláda veřejně vyhlašuje, se však skrývají obavy z posílení řad odpůrců evropské konstituce, o jejímž přijetí mají Francouzi v brzké době rozhodnout v celostátním referendu.

Veronika Lefrancois Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme