Francouzská vláda přestává bojovat za propuštění Polanského

Režisér Roman Polanski ztratil podporu u francouzské vlády. Její mluvčí uvedl, že zákony platí pro každého. Zatímco petici za jeho propuštění podepisují další umělci, veřejnost je přesvědčena o tom, že by známý režisér měl stanout před soudem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězný oblouk | Foto: Fotobanka stock.xchng, Jan Willem Stad

"Polanski nestojí nad zákonem", prohlásil mluvčí vlády Luc Chatel a dodal, že zákony platí pro režiséra stejně jako pro kohokoliv jiného. Francouzští diplomaté přestávají Polanského veřejně podporovat, i když ministr zahraničí Bernard Kouchner apeloval v pondělí na šéfku americké diplomacie Hillary Clintonovou, aby byl zatykač na režiséra zrušen.

Zatímco petici za propuštění Polańského podepisují další umělci, mezi nimi je i Milan Kundera, nejnovější průzkumy ukazují, že sedmdesát procent francouzské veřejnosti se domnívá, že by režisér měl stanout před soudem.

Slavný režisér, kterého zatkly švýcarské úřady, byl před dvaatřiceti lety ve Spojených státech odsouzen k tříměsíčnímu vězení za sexuální styk s třináctiletou dívkou, odseděl si polovinu trestu, když soudce požadoval změnu trestu na dvouletý, odešel režisér ze Spojených států a usadil se v Paříži, kde žije více jak třicet let. V USA od té doby nikdy nebyl.

Jan Šmíd, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme