Francouzské odbory nevzdávají boj o důchodovou reformu

Francouzské odbory pokračují v boji o důchodovou reformu. Některé odborové svazy se rozhodly ve stávkách pokračovat i dnes. Zejména železnice a veřejná doprava ve městech lidem ve Francii zkomplikují cestování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka v Paříži proti důchodové reformě

Stávka v Paříži proti důchodové reformě | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

Odbory ze společností SNCF a RATP prodlužují stávku o další den. Dotkne se osobní vlakové dopravy, ale třeba i provozu pařížského metra a příměstských vlaků. Vláda stále dává jasně najevo, že od důchodové reformy neustoupí.

„Jsme rozhodnuti dovést tuto reformu do konce, protože je spravedlivá, odpovědná a nutná,“prohlásil premiér Francois Fillon v Národním shromáždění.

Podle odborů bylo při protestech v ulicích kolem 3,5 miliónu lidí, policie uvádí 1 230 000. Jedná se tak zřejmě o nejsilnější protest proti reformě penzí.

Další manifestace chystají odboráři na tuto sobotu. Důchodová reforma zvyšuje věk odchodu do důchodu o dva roky.

Jan Pokorný, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme