Francouzské odbory přitvrdily, hrozí blokádou ropných rafinérií

Francouzské odbory hrozí vládě blokádou ropných rafinérií a přístavů. V Marseille stojí lodě už osmnáctý den. Jde o součást protestů proti důchodové reformě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzi protestují proti důchodové reformě

Francouzi protestují proti důchodové reformě | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

Odboráři z petrochemického průmyslu si vyřizují účty s vládou nejenom kvůli reformě penzí. Zneklidňuje je taky budoucnost rafinérií a jejich poboček.

Představitel odborového svazu společnosti Total potvrzuje, že se chystá blokáda země a že to bude chyba vlády, která nechce s odbory o reformě diskutovat.

Blokáda ropných terminálů u Marseille, kudy proudí do Francie 40 procent ropy je vážným varováním. U několika čerpacích stanic už jsou problémy s dodávkami paliva. Většinou ale kvůli panice, která se mezi lidmi šíří. Strategické zásoby ropy má Francie na 90 dní.

Igor Maňour, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme