Francouzské odbory vyhlašují další série protestů a stávek

Francie si od stávek a demonstrací neodpočine. Odborové svazy svolávají další protesty, bez ohledu na to, jak dopadne hlasování o důchodové reformě v Senátu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka v Paříži proti důchodové reformě

Stávka v Paříži proti důchodové reformě | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

Francouzi, připravte se - další dny protestů proti reformě penzí budou 28. října a 6. listopadu. Na tom se dohodly odborové svazy.

Francie je už přes týden pod intenzívním tlakem protestů, stávek a blokád. Tisíce čerpacích stanic jsou stále bez nafty a benzínu, a to i dnes, kdy začínají podzimní prázdniny a statisíce Francouzů se chystaly na dovolenou.

Aktualizovaná mapa s uzavřenými benzínovými pumpami patří v těchto dnech mezi nejnavštěvovanější internetové stránky ve Francii. Předseda vlády svolal na dnešek krizový štáb, který se má zabývat zásobováním pohonnými hmotami.

Jan Pokorný, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme