Francouzský časopis čelí žalobám kvůli karikaturám proroka muslimů

Dvě muslimské organizace včetně Výboru muslimských organizací podaly na francouzský časopis Charlie Hebdo žalobu. Souvisí to se zveřejněním karikatury proroka Mohameda. Redakce časopisu je pod policejní ochranou, stejně jako francouzská velvyslanectví ve dvaceti zemích. Ve Francii nezaznamenali v souvislosti s karikaturami žádnou vlnu násilí, ale zítra se na stáncích objeví stejné číslo v dotisku znovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Redakce Charlie Hebdo | Zdroj: Reuters

Charlie Hebdo byl žalován v souvislosti s karikaturami Mohameda už v minulosti, ale u soudu vyhrál. Francouzští vládní činitelé dnes vyjádřili magazínu podporu s tím, že v demokratické zemi není možné zpochybňovat svobodu slova.

Ministerstvo vnitra potvrdilo, že muslimské organizace požádaly o povolení demonstrace na sobotu před velkou pařížskou mešitou, ta ale nebyla povolena. Nerespektování zákazu demonstrace může být trestáno pokutou 7,5 tisíce eur a šestiměsíčním vězením.

Šéfredaktor Stephane Charbonnie potvrdil, že bude vytištěno dalších 70 tisíc výtisků, které se na pultech kiosků objeví zítra. Více prý není možné, neboť nebylo objednáno dostatek papíru.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme