Francouzský expremiér Valls v parlamentních volbách podpoří Macronův blok

Bývalý francouzský premiér Manuel Valls chce v parlamentních volbách podpořit hnutí nově zvoleného prezidenta Emmanuela Macrona. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici RTL řekl, že do Národního shromáždění bude kandidovat za prezidentský blok.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emanuel Macron a Manuel Valls | Zdroj: Reuters

V rozhovoru pro rozhlasovou stanici RTL Manuel Valls řekl, že do Národního shromáždění bude kandidovat za prezidentský blok.

Nový francouzský prezident Emanuel Macron teď pracuje na tom, aby ve volbách získal parlamentní většinu. Své kandidáty podle očekávání představí ještě tento týden. O složení nového parlamentu rozhodnou Francouzi už příští měsíc.

Macronovo hnutí Vpřed! se kvůli volbám do Národního shromáždění přejmenovává na uskupení Vpřed republiko!

Macron až do loňského srpna zastával funkci ministra hospodářství a průmyslu ve Vallsově vládě. Expremiér Macrona podpořil už před prvním kolem prezidentských voleb. Valls tímto krokem vyvolal kritiku ze strany svých kolegů ze Socialistické strany.

Sám se totiž ucházel o prezidentskou nominaci v levicových primárkách. Poté, co prohrál, slíbil podporu socialistickému kandidátovi. Pak ale změnil názor a podpořil Macrona.

Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme