Francouzský exprezident Chirac je v nemocnici se zápalem plic. Přitížilo se mu během návštěvy Maroka

Ve Francii hospitalizovali bývalého francouzského prezidenta Jacqua Chiraca se zápalem plic. Zdravotní stav bývalého politika budí už několik let znepokojení. Lékaři v souvislosti s jeho předešlými nemocemi varují před komplikacemi. O hospitalizaci informovala rodina 83letého politika. Podle francouzského deníku Le Parisien má bývalý prezident v nemocnici zůstat několik dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý francouzský prezident Jacques Chirac | Foto: European Parliament

Zdravotní stav bývalého francouzského prezidenta se zhoršil při návštěvě Maroka. Lékaři ho proto nechali dopravit do Paříže, kde byl okamžitě hospitalizován se zápalem plic.

Rodinný přítel zároveň agentuře AFP potvrdil, že je bývalý prezident při vědomí. Chirac měl před deseti lety mozkovou příhodu a od té doby není jeho zdravotní stav ideální. Nevědělo se ani, zda bude na dovolenou do Maroka schopen odcestovat.

Na veřejnosti se objevuje naprosto výjimečně. Jedinou výjimkou byla jeho přítomnost na zahájení výstavy v muzeu Branly, která je věnována jemu a předmětům, které nashromáždil během svých cest.

Chirac patří k hlavním osobnostem francouzské pravice, která se hlásí k odkazu exprezidenta Charlese de Gaulla. Byl francouzským prezidentem od roku 1995 do roku 2007 a v předcházejících letech téměř dvě desetiletí starostou Paříže.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme