Francouzský klimaticko-energetický balíček zatím nezabírá

Země střední a východní Evropy zatím nepodpoří francouzský balíček klimaticko-energetických opatření. Premiéři o tom jednali s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym v Gdaňsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

smog | Foto: Alena Palečková

Mikulášský summit zemí visegrádské čtyřky, pobaltských republik a také Bulharska a Rumunska nepřinesl průlom ohledně opatření ke snížení emisí oxidu uhličitého. Chudší země by na radikální kroky Evropské unie neměly doplácet, shodli se účastníci summitu.

Český vicepremiér pro evropské záležitosti Alexander Vondra vidí jen poloviční šanci, že Unie na prosincovém summitu přijme francouzský návrh.

Podle polského premiéra Donalda Tuska by země, které jsou závislé na tepelných elektrárnách, měly k přísným normám přejít postupně do roku 2020.

V polské Poznani mezitím zasedá dvanáctidenní konference OSN o klimatických změnách. Účastní se jí devět tisíc delegátů z víc než 180 zemí světa.

Martin Dorazín, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme